december - julij

LEDENIŠKI TEČAJ je varna vstopnica za pohod v visokogorje, tudi za pristope na 4000m+ visoke vrhove, pod katerimi moramo prečiti ledenike.

Komu je »ledeniški tečaj« namenjen?

Vsem GORNIKom, z osnovnim znanjem uporabe derez/cepina & vsem z opravljenim začetnim tečajem »Varno v zasnežene gore pozimi«.

Potek in vsebina tečaja

Naši LEDENIŠKI tečaji se običajno začnejo že v petek popoldne ter trajajo do nedelje popoldne.

Nekaj iz vsebine:

– predstavitev gibanja na ledenikih & predstavitev opreme (predavanje in praktični prikaz)
– osnove načrtovanja in varne izvedbe ture & nevarnosti na ledenikih in varnost pred padci v razpoke
– uporaba derez in cepina – posebnosti na ledenikih & zaustavljanje padlega  na ledeniku (na varnem terenu)
– uporaba varovalnih pripomočkov na ledenikih & uporaba lednih vijakov in ledne opreme
– osnove gibanja na ledenikih v navezi (2-3 ali 4 v navezi) & vzpon na vrh  3000m+  v bližini 🙂
– priporočila za prehrano v zimskem času v gorah & analiza opravljene ture, predavanj in vadb

Potrebna oprema za tečaj

Ob predstavljeni opremi za »Začetni zimski tečaj« bomo dodatno potrebovali še cepin, dereze, plezalni pas, vrv, čelado, plazna žolno, sondo in snežno lopato, plezalni pas, varovalo (reverso) 3 pomožne vrvice (6 mm, 5m), 4 vponke z matico, 2 trakova 120 cm, ledni vijak, termovko za toplo pijačo in seveda osnovno zimsko opremo. Priporočljiva je uporaba micro-traxione & T block prižeme.

NEKATERO OPREMO za »LEDENIŠKI tečaj« VAM LAHKO POSODIMO NA DRUŠTVU.